Aldığım motosiklet ekipmanları


Motosiklet ehliyetine adım adım yaklaşıyorken şöööyle bir ekipmanlara bakayım dedim. İşin içinde olmadığım için çok ince eleyip çok sık dokudum. Birkaç haftadır bakınıyorum neler alabilirim diye. Tüm yorumlara baktım ve fiyat performans olabilecek ekipmanları aldım.

Siparişe kasktan başladım. Yeni başlayanlar için LS2 kask öneren çok olmuş. 700-800 TL bandında en iyi başlangıç kaskı olarak LS2 Rapid Deeper Mat Beyaz modelinden aldım. Aslında kaskı almamın sebebi direksiyon kursunda kask vermemelerindendi. Korona’dan dolayı yasaklanmış ki çok haklılar.

LS2 Rapid Deeper Kask

LS2 Rapid Deeper Mat Beyaz Kask

Bu modeli seçmemdeki nedenlerden biri de sertifikaları. ECE 22.05, DOT ve NBR 7471 güvenlik sertifikaları varmış. Yani sağlam bir kask olduğu belgelenmiş. Bu yazıyı şu an kaskla yazıyorum. Biraz bunalttı ama buna alışmam lazım. Belki de yıllarca motor kullanacağım. Darlamasını aşmam lazım. Açık kask almak istiyordum ama daha güvenli olsun diye kapalı kask aldım. Tüm kafa kapalı. Bence böylesi daha iyi dimi? İlerde kask için Blueetoth kullanmaya başlarsam diye özellikle cihaz takılabilen kasktan aldım. Yeni başlayanlar için LS2 Rapid Deeper yeterlidir diye düşünüyorum. Motor CC yükselttiğimde kaskı da üst segmentlerden alırım.

LS2 Rapid Deeper kaskı aldığımda fiyat 666 liraydı. 27 Kasımda ulaşmıştı kask. 11 Aralık fiyatı aynı mağazada 944 lira olmuş. Nereden baksan mis gibi kazanç.

Prosev M102 Motor Eldiveni

Prosev M102 Motor Eldiveni

Yine internetten araştırdığım kadarıyla ve yapılan yorumlara göre fiyat performansa girebilecek bir motorcu eldiveni aldığımı düşünüyorum. El ölçülerime göre M beden bana uyuyordu ama sanki parmaklar tam oturmuyor gibi hissettirdi. Bir süre kullandıktan sonra biraz açılır sanırım. Reflektörlü ve korumalı bir motor eldiveni. Kışlık bu arada. Önümüzdeki kışa kadar motor alırsam kullanırım. Bu yaz motor alamam ama hadi aldık diyelim yine bu tip bir eldivenin yazlık olanından alacağım. Bilekten cırtlı olması kışın iyi olur. Hava girmez sıcacık olur el.

Prosev M102 motor eldivenini 270 liraya almışım. 5 Kasım’da elime ulaşmış. 11 Aralık fiyatı aynı satıcıda 300 lira.

Venom Dizlik Mavsallı Çift

Venom Dizlik Masvallı

Sanırım dizlik için standart altı malzeme aldım. Yorumlarda Venom dizlikleri öneriyorlar ama birçok çeşidi varmış. Yeni başlayanlar için iyidir diye düşünüyorum. Haliyle kaval kemiği ve dizi koruyor. Elime aldığımda kaliteli mi, dandik mi anlayamıyorum. Standart koruma sağlıyor işte. Göründüğü üzere üç yerden bacakları sarıyor.

Venom dizlik siparişim eldivenle aynı gün gelmişti. Ben 132 liraya aldım. Aynı satıcıda 11 Aralık fiyatı 173,63 lira. Acemiliği bu dizliklerle atlatıp bir üst levelde motorcu pantolonlarından alacağım. Henüz mont almadım çünkü 698464 tane çeşit var ve ben bedenimi bilmiyorum. Bayilerden montlara bakıp bedenimi bulup öyle sipariş geçerim.

Fiyatlar nasıl da artmış öyle. Eğer bir ürün alacaksanız en ucuz gün bugündür. Artık hiçbir şeyin fiyatı düşmez.

İyisiyle kötüsüyle başlangıç için ekipmanlarımı almış bulunuyorum. Ekipmanların sizce nasıl? Yorumlarda buluşalım.


Like it? Share with your friends!

6 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. Bu yazıyı kaskla yazman efsane olmuş.

  Bir an görüntüyü hayal ettim de. 😀

  Bu arada ekipmanlarını iyi günlerde kullan. İyi mi kötü mevzusunu da motosiklet kullanıcıları cevaplasın.

     1. Bu dediğini yapan bir kişiye rastladım. Gerisi hep böyle maalesef.

      Benim blogdaki Atarlı Yemeksepeti Banabi Kuryesi yazısında oto çekici işi yapan birisi. Ya da onun adına yorum yapan biri.

      Hatta adam ona verdiğim yanıta da gayet düzenli bir üslupla yanıt vererek blogdan ayrıldı. 🙂

      Böyle şeyler de oluyor.