BinBin Scooter denedim, denemeyin çok pahalı


Dün gece nereden estiyse bu Scooter’lara binmeye heves ettim. Martı ve BinBin vardı etrafta hep görüyordum. Dedim “bir bineyim bunlara.” BinBin uygulamasını indirdim App Store’dan…

Basit ve kullanışlı arayüzü var, iki saniyede hallediyorsun Scooter’ı açmayı lakin Scooter’ları gösteren haritaya baktığımda biraz uzakta olduklarını gördüm. Tüm Scooter’lara baka baka giderken üç km gitmişim. Peynir ekmek gibi kapışılıyor. Tam otobüse binip gideyim derken bir tanesi denk geldi. Uygulama üzerinden kare kod okuttum ama Scooter kullanıma uygun değildir uyarısı verdi. Muhtemelen şarjı bitiyordu.

Otobüs durağına geldiğimde arka tarafta yine gördüm. Kare kodu okuttum ve sürüş başladı dedi. 10-15 saniye “bu nasıl gidiyor?” diye kurcalarken sağ elcikteki mandalı fark ettim. Yavaştan hızlandım ve fıtı fıtı gitmeye başladım.

Hayatımda ilk defa binmiştim ve muhteşem eğlenceli aslında. Gidonu kısa olduğu için keskin manevralarda sıkıntı yaratabilir buna dikkat edin. Aslında biraz da süspansiyon eklenseymiş mükemmel olabilirmiş. At arabasıyla gidiyormuşsunuz hissi veriyor.

Başlıkta da belirttiğim gibi biraz tuzlu bir uygulama. Tam olarak istatistikleri paylaşayım.

SüreKMTUTAR
29 dk. 35 sn.5,5622,45
16 dk. 56 sn.4,5313,48
BinBİn sürüş istatistiğim

Bulunduğum noktadan taksiye binmiş olsaydım ilk turda bu kadar ödemeyecektim. Yine de deneyimlemek isterseniz BinBin uygulamasını marketlerden indirebilirsiniz.

İlk sürüşe başlarken kilidi tekrar yerine takmıştım. Sürüş bittiğinde kilidi yerinden çıkarmaya çalıştım ama yapamadım. İmkanı yok çıkmıyordu. Hemen uygulama üzerinden desteğe yazdım. Bir iki dk. sonra cevap geldi: Uygulama içinden “Kilit aç” butonuna basın. Şapşal bir ifadeyle bastım butona. Adamlar kocaman kilit aç yazmış uygulamanın ortasına 😀

Akşam akşam 37 TL verdim. Yine biner miyim? Belki. Maks. hızı 25 km ile sınırlı. Daha az ödemek için sürekli son hız ile gitmelisiniz. O zaman daha az ödersiniz. Üstteki tabloyu görüyorsunuz. İlk sürüşümü dikkatli olayım diye yavaş sürdüm yarım saatte gitmişim. Fiyat tuzlu olacak elbette. İkinci sürüşümü de yine aynı mesafelerde yaptım. Farkı görüyorsunuz. Hızlı giderseniz ucuz oluyor. Dakika başı ücret kesiliyor. Ayrıca dünden beri ikinci sürüşüm provizyonda bekliyor. Çekim yapmamış henüz. İlk sürüşüm provizyonda da değil çekim de yapılmamış.

Bu arada sürüşü bitir butonuna basmadan önce kilitli halde uygulamaya fotoğraf yüklüyorsunuz. Hırsızlığı bu şekilde basitçe çözmüşler. Ya da çözememişler, bilemiyorum Altan.

BinBin sitesi ile Martı sitesinin alan adı uzantılar aynı. Tech uzantılı alan adı seçmişler. Muhtemelen diğerleri hep alınmış. Neyse. Totalde uygulama çok iyi ama biraz pahalı. Çok fazla talep var, biraz fiyatları kırsanız çok güzel olacak sevgili BinBin.


Like it? Share with your friends!

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Olayı çözmüşsün demek ki daha az ödemek için daha hızlı olmak gerekiyor. 😀
    Malesef scooter falan sevmiyorum denemek isterdim yoksa.
    Mazotta pahalılandı arabayada binemez olduk hadi hayırlısı ya. 😀