Döndük yine kürkçü dükkanına


En son bir buçuk ay önce yazmışım. O zamandan beri neden yazmıyordum ufaktan açıklayayım. Son zamanlarda motosiklet hevesim vardı. Kurs, eğitim, özel eğitim hepsine gittim. Bir ton para verdim ve sonuç ne mi oldu? Ben yapamıyorum sayın okur.

Motosiklet kullanmayı pratikte biliyorum ama yılların vermiş olduğu bisiklet deneyimini motor üzerinde kazanamayacağımı anladım. İlk başlarda amacım istediğim manuel motosikleti almaktı ama sonradan scooter alma isteğim daha bir tavan yapmıştı. İkisinden de vazgeçtim.

Korktum. Katıldığım facebook gruplarındaki ölümlü/yaralanmalı kazaları görünce irkildim biraz. Zarardan dönmüş gibi hissettim ve ağır bir yük kalktı üzerimden. Ehliyet serüvenim boyunca psikolojim bozulmuştu. Özgüvenimi yitirmiştim. Her gün saatlerce eğitim alarak ancak özgüven kazanabilirdim. Bu da hayat koşuşturmasında olamayacak bir şeydi.

Kursu aradım üyeliğimin iptal edilmesini istedim. Giden para olsun hiç önemli değildi. Üstümden yükün kalktığını rahat uyuyabilmemden anlayabiliyordum. Hala içimde ukdedir. Elbet bir gün motosiklete bineceğim.

Uyuyamıyordum. “Motoru alırsam kaza yapar mıyım?” “Ya debriyajı unutursam?” “Ya birine çarparsam” gibi tonla düşünce vardı kafamda. Ehliyet serüveni sırasında yani geçen sene kasım ayından beridir neredeyse dışarı çıkmıyorum. En son 3 Ocakta çıktım dışarı arkadaşla sohbet muhabbet. Sonrası yok. İşe gittim eve geldim tek olayım buydu. İçten içe herkese de kinliydim sebebini bilmediğim bir şekilde. Geçiyor yavaştan…

Buraya yazamamamın ikinci sebebi ise webmasterlara yönelik bir site açmış olmamdı. Bir ay önce açtım ve harıl harıl üzerinde çalışıyorum. SEO’su ve Adsense onay işlemleri hallediliyor. Adsense onayı aldıktan sonra burada tanıtımını yapacağım ve siteye üye olmanızı isteyeceğim. Çok farklı bir webmaster forumu olacak. Siteyi merak edenleriniz varsa bana mail atabilirsiniz. Alışılmışın dışında bir forum scripti kullandım.

Kürkçü dükkanı deyimini bilirsiniz. Ben tam olarak bunu yaşadım. Mutluluğu ya da başka şeyleri bulmak için boyumu geçen işlere kalkıştım. Olmuyormuş meğerse. Konfor alanımı terk edemiyormuşum. Yazmaya, bisikletle dağa çıkmalara devam sayın okur.

Hayatımdaki değişiklikler bununla bitmiyor tabii. Sonraki yazının konusu teknoloji üzerine olacak. Hadi aklın sağlıcakla…


Like it? Share with your friends!

2 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Motosiklet ve bisikleti taşıt olarak kazaya belaya karışmadan kullanmak zor. İkisini de bizim trafikte adam yerine koymuyorlar.

    Belki de hayırlısı olmuştur senin adına gerçekten. Bu işin üstadı olarak gösterilen duayen sürücüler bile hayatını kaybetti bu ortamda maalesef.

    Sağlık olsun.