iPhone’un var diye mutlu sanıyorlar


Evet bazen iPhone mutluluk verebilir 13 Pro ise. Aslına bakarsanız hepsi fasa fiso. En iyi telefon en uzun süre sorunsuz kullanabildiğin telefondur. Ben iPhone’umla mutluydum ta ki garantisi bitene kadar.

Garantisinin bitimine birkaç ay kala elden çıkardım telefonu. Aynı şekilde Apple Watch saatimi de. Daha kullanılırdı tabii ki ama garantisi bittiğinde daha aza gidecek diye tedirgin oluyorum. 2. el telefon alıp satan bir tanıdık var. WhatsApp’tan yazdım getir bir görelim dedi.

İzin günümde topladım pılımı pırtımı attım çantaya. Fıtı fıtı yürüyorum telefoncuya ama bir türlü bulamıyorum. Adam dükkanın adını ve yerini değiştirmiş. Birkaç sene evvel yine telefon satmıştım ona. Sağ olsun yardımcı oluyor.

Telefon satarken ne yedek, ne HES kodu, ne de IBAN hiçbir şey almadım. Direkt telefonu sıfırladım. Apple Watch eşleşmeyi kaldırdım ama telefondan çıkışını yapmadığım için başka telefonlara bağlanmamış. Ertesi gün adam aradı böyle böyle. Lan şifrelerimi hatırlamıyorum. Asla aklıma gelmiyor. Apple desteği aradım dedim böyle böyle bir çözüm var mı? İkinci bir iPhone telefonla şifrenizi sıfırlayabilirsiniz dedi. Arkadaşı aradım ilgili adımlar söyledim ve şifre sıfırlandı. Çok basit bir işlemmiş.

Öyle işte sayın okur. Şu an kullandığım telefonumu merak ediyorsanız bir sonraki yazımı bekleyebilirsiniz. Evet Android’e döndüm. Hayır, ucuz diye değil. HAYIR.

Yıllardır iPhone kullanmanın vermiş olduğu rahatlık vardı. Android’e geçince biraz afalladım ama olsundu. Standart uygulamaları kurdum. Bir tane de araba oyunu indirdim keyfime bakıyorum. Şarjı da aynı iPhone’daki gibi 1 günü deviriyordu. Neyse, detayları bir ara yazacağım.

Sağlıcakla…


Like it? Share with your friends!

3 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.