Martı Scooter denedim, eh işte diyebilirim


Sanırım Martı uygulaması BinBin uygulamasından daha yeni bir oluşum. App Store’da 2 yıl öncesinden yorumlar var. BinBin uygulamasında 2018’den yorumlar bulunuyor. Bence BinBin, Martı uygulamasından daha iyi. Neden mi?

Beğenmedim

Gidonu çok yüksek tutmuşlar. Ayar mandalı var mıydı bakmadım. Şarjı %20’deyken kullanabiliyorsunuz. Buna izin vermemeleri gerekiyordu çünkü gezi yarım kalıyor. Tekrar Martı aramak zorunda kalıyoruz.

İlk kalkış oldukça iyi ama birkaç saniye sonra hızı otomatik düşürüyor. Muhtemelen 25/30 Km/s hızı geçince gücü biraz kesiyor. Madem güç keseceksiniz 25 Km/s ile sınırlayın sabit hızda gidelim. Belki de daha yavaş gidip daha çok para kazanma derdindelerdir. Bilemiyorum Altan.

Beğendim

Martı’nın kullanılamadığı bölgelerde Scooter’a denk gelirseniz, uygulama üzerinden “Martı istiyorum” butonuna bastığınızda sürüşe başlayabiliyorsunuz. Bu güzel bir şey. Yani uzak lokasyonlardaki Martı’yı kullanabiliyorsunuz.

Martı’nın dakika ücreti 0,79 kuruş. Başlangıç ücreti 1 TL. BinBin’de 1,75 TL açılış, 0,55 kuruş dakika ücreti*

Totale bakıldığında BinBin ile Martı uygulaması aynı fiyatlarda. Martı kullanım istatistiklerim.

SÜREKMTUTAR
19 dk.5,717,00
15 dk.4,813,84

Toplam sürüş 34 dakika, totalde 30,84 TL ödedim. BinBin’de 45 dakikaya 37 TL ödemiştim. Varın hesabı siz yapın.

*BinBin fiyatları resmi olmayan internet sitelerinden alınmıştır.


Like it? Share with your friends!

7 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Büyük şehir insanı olmadığım için her ikisine yabancı ve uzağım. Scooter sever miyim onu bile bilmiyorum. Bisiklet candır, gerisi teferruat 🙂

    1. Sürerken nedense çok nazik davrandı trafik. Arkama arabaları sıraladığımda olmuştu BinBin sürerken. Bunu şimdi fark ediyorum bak :d Sahi nasıl oldu bu ya? Hiç kornaya basan görmedim.

    1. Son yaşadığım sorunlar bıktırmıştı. Uygulamayı silip 1 puan verdim. Aynı sıkıntıları binbinde de yaşadım. Muhtemelen onu da sileceğim.