Blogging

Merhaba blog ben geri geldim

Öncelikle kestane balının diyarı asdjhskdashj… Öhömm. Geride bıraktığım ve sığır gibi yaşadığım 4-5 aylık dönemden artık çıkayım diyorum ve bloğun veri tabanını biraz hareketlendireyim istiyorum. Bu yazı itibariyle bloğa geri dönmüş ve en kötü iki haftada bir olmak üzere yazı yazmayı hedeflerimin arasına yerleştireyim. Sanki başka hedefim varmış gibi hedeflerim yazmışım. Peeh..

Neler Yaptım?

Belki de hayatımın en dandik ve bir o kadar da radikal kararını aldım geçtiğimiz günlerde. Katlanır bisikletimi sattım. Pek çok darbeye katlanan cücük isimli bisikletime artık ben katlanamıyordum. Yabancıya gitmesin diye enişteme itele.. cuzi bir ücrete sattım. Gerçi bisikleti daha vermedim. Jant değişimi için bir haftadır bisikletçide yatıyor. Haber bekliyorum. Kendisi Dahon Vybe D7 modeliydi. Bisikleti bırakmamın sebebi aşağılarda yazarım muhtemelen.

Sündüre sündüre okumaya çalıştığım iki kitaptan ilki olan Küçük Prens kitabını bitirdim. Bu nasıl bir evren lan? diye diye okumuştum. Çok saçma geliyordu ama verilen dersler oldukça etkileyiciydi. Dostluğu, güveni, bencilliği her şeyi görebilirsiniz bu kitapta. Ayrıca geçenlerde arkadaş bana dedi ki Bu kitabın filmi var. 2018’de çıkmış Küçük Prens filmi. Daha iyi anlamak için izleyeceğim filmi.

Neler Yapıyorum?

Hayatıma tat katacak nokta kadar bir gelişme yok. Standart yaşıyorum. İş ev arkadaş üçgeninde geçiriyorum günlerimi. Yeni dizi ve filmleri keşfediyorum. The Walking Dead dizisine devam etme kararı aldım. The Gray Man filmini izledim çok iyi bir aksiyon filmi lakin Altı’yı öldürülemez yapmaları biraz saçmaydı. Sanki ikinci bölüm için sinyal verdi gibi ama bakacağız.

İkinci kitap olarak Bir Otostopçunun Galaksi Rehberi adlı kitabı seçtim. Henüz yeni başladım okumaya. Evi yıkılmasın diye belediyeyle tartışma halinde olan Arthur’un bir şekilde uzaya gitme serüvenini anlatıyor. Seri kitapmış. Sonradan fark etmiştim. Filmi de varmış. Yazdığım kitapların ikisinin de filmlerini izleyeceğim.

Merhaba elektrikli bisiklet. Evet elektrikli. İkimiz de şaşkınız biliyorum. Bisikleti bırakmamın sebebi artık bıkmış olmam ve geçmeyen bel ağrım. Nisan ayından beridir ağrıyor ve ben doktora görünmemeye ant içmiş gibi hayatıma devam ediyorum. Bazen kalçama vuran ufak ağrılar ve huzursuz olan sol bacağım beni bu kararı almaya zorladı. Umarım fıtık değilimdir sayın okur. Aldığım elektrikli bisikletin marka modeli RKS ND 15. Bu modeli seçmemde üç neden var. Küçük tipte katlanır olması, 24 kg olması ve pil gücünün yüksek olması. Bisiklet piyasasında olduğu gibi elektrikli bisiklet ekosisteminde de çok fazla model var. Elektrikli bisiklet piyasasında henüz acemi olduğum için bir süredir peşine düştüğüm bu modeli aldım. Giriş seviyesi için ideal. Artık Ben elektrikli bisiklet kullanacağım dersem eğer. Biraz daha büyük modellere yöneleceğim. Ha şöyle de bir şey var. Elektrikli bisiklet benim bel ağrımı geçirmeyecek. Bir ihtimal geçirir belki diye aldım. Ayrıca rahat rahat işe gitmek var. Terlemeden efil efil gidiyorum. Evet 38 derece havada.

Bir önceki konuda iPhone telefonumu ve Apple saatimi sattığımı söylemiştim. Yerine aldığım telefon Poco X3 256 GB. Yine saatle kombin yaparım diyordum. Yapıştırdım Huawei GT2 Pro modelini. Telefon muazzam. Biraz daha küçük yapsalarmış iyiymiş. Saate diyecek bir laf yok zaten tıkır tıkır çalışıyor. Şarja ne zaman koyduğumu unutuyorum. 10-12 gün gidiyor saatin şarjı. Çok iyi değil mi sizce de?

Öyle işte. Ben şimdi gidiyorum sonra yine gelirim. Hadi sağlıcakla…

4 yorum

 • Yeniden yazdığını görmek çok güzel birader.
  Sattığın bisiklet de aldığını elantirikli bisiklet de çok güzelmiş. Çok istiyorum ama her seferinde başka alınacaklar sebebiyle erteliyorum 🙁
  Geçen hafta Antalya’daydım ve arabam hayatımda ilk defa hararet yaptı. Eski Sanayi’de dağılan fanı değiştirdik. Abi o nasıl bi sıcak, ilk defa 41 derece sıcak gördüm.

  Bu arada yüksek ihtimalle fıtığın sana selam vermeye başlıyor. Benzer bir durum bende de var ama hastane sevmiyorum. 🙂

  Ek olarak; sana sattığım aksiyon kamerası ne oldu ya? Onunla ilgili hiçbir paylaşımını görmedim.

  • Yazmak iyi geliyor yazacak bir şeyin varsa. Elektrikli alınca çok rahatladım gerçekten. Yormuyor ve işe veya arkadaşa daha rahat gidebiliyorum. Mesaj atsaydın belki görüşebilirdik. Antalya geçen senelerde 51 dereceyi görmüştü. Asfalt erimesini normal karşılıyoruz artık. Fıtık olursa kötü hissederim. Yumurta dötr geldiğinde hastaneye giderim muhtemelen. O aksiyon kamerasının olmadığını sen yazınca fark ettim. nerede hiçbir fikrim yok 😀

 • Merhaba kardo.

  Welcome back.ü

  iPhone’dan downgrade parasıyla yatırım mı yaptın yoksa yeni bir şeyler mi aldın ?

  Fıtık kötü ya geçmiş olsun.

Yorum bırak