Online ehliyet testlerinin verdiği umutsuzluk


Son günlerde ehliyet sınavı için teorik testleri çözmeye başladım. Akla mantığa uygun şekilde çözüyorum soruları lakin hiç anlamadığım motor ve bir takım sağlık sorularını çözmekte zorlanıyorum. Geçer notun ucundan yakalıyorum ya da altında kalıyorum.

Zaman buldukça testleri çözüyorum. 8 tane deneme çözdüm. Bu denemelerden aldığım puanların ortalaması 69 falan. Geçer not 70 tabii ki. Hocanın dediğine göre resmi sınavda motor bölümünü boş geçsen bile geçer not alıyormuşsun. Yani motor ile alakalı bilgim sıfır değil ama terimleri pek anlamıyorum. Bu yaşıma kadar neden ilgilenmemişim ki bu işlerle?

Ehliyet çıkmış sorular ile ilgili çokça site var. Ben bir tanesinden besleniyorum. Adamlar güncel gidiyor ve yazılana göre eğitmenler ilgileniyormuş testlerle. Zaten sınava kadar günde 100 soru çözsem Kasım sonu Aralık başı gibi olacak resmi sınava kadar az çok ezber yapmış olurum. Olurum umarım.

Öyle bir umutsuzluk kaplıyor bedenimi işte. Bu da başarısızlığa yol açacak gibi görünüyor. Gerçi en büyük korkum direksiyon sınavındaki sekiz parkuru ama bu da içimi kemiriyor. Tüm günümü bu sınavları düşünerek geçiriyorum. Kafayı toparlayıp online testlere hücum etmem lazım.

Eğitimsiz halimle 70 puanı zorluyorsam, eğitim aldıktan sonra daha yüksek puan alacağıma eminim. Zaten 70 puan almak yeterli. Gerisi işin kreması olur. Kurstan kitap aldım 10 liraya. Kitapçıktan çıkıyormuş zaten sorular. Köpek gibi çalışıp alnımın akıyla kalabilirim de, geçebilirim de 😀


Like it? Share with your friends!

6 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Kolay gelsin, B sınıfı için mi ?

    Bu arada yaparsın. Kimler kimler aldı o ehliyeti bir bilsen. Gerçi biliyorsundur.

    1. A2 alacağım. Trafikte motorlu bir araç kullanıp kullanamayacağımın testi bu aslında. Fobim var biraz. Eğer istediğim düzende giderse sonraki senelerde b ehliyete yazılacağım.

    1. İyi oluyor ama. Zamanın varsa kursa yazılabilirsin. En azından motora heveslendiğinde elinde ehliyetin olur. Köyden birilerinden bulup sürebilirsin de 😄