Veito CH1800 XE ile üşümeye son!


Fotoğraf Letgo'dan alınmıştır.

Başlığın reklam sloganı gibi olduğunu düşünüyorsan çok haklısın. Bir anda aklıma böyle bir başlık atmak geldi. Neyse. Isıtıcı markalarına aşina değilim ama ben dünyada sadece Aura marka ısıtıcı var sanıyordum. İhlas mağazalarında satılıyor sadece galiba(?) Uzun süre kullanmıştım, sağ olsun son nefesine kadar benimleydi. 1 aydır falan alayım mı almayayım mı arasında gidip geliyordum. Kışın iyice bastırması sıkıntı yaratıyordu. Üşüyordum anlayacağınız. Bu gidişle klima taktıracağım gibi görünüyor ama klimayı da hiç sevmem. Burnumu tıkıyor, boğazımı gıcıklandırıyor. Bakalım…

Veito CH1800 XE almamın sebebi bir alt modeliyle arasında 200 lira gibi farkın olmasıydı. 1200W almaktansa 1800W almak daha mantıklı gelmişti. Mediamarkt’tan aldım 849 liraya. (24.12.2021) Tarihini atayım da çok sonra okumaya gelenler fiyat farkını görsün. 2 gündür ısıtıcı arıyordum. Teknosa’ya gitmiştim dün akşam. Buharlı olanından istiyordum ki buldum bir tane Luxell marka. Sadece teşhir kalmış yardımcı olamadılar. Radyatör tipi olanlar vardı beğenememiştim.

Mediamarkt’a gittim sonraki gün. Aslında unutmuştum son anda aklıma geldi. Burada da yine aynı Luxell marka vardı. Dandik demeyeyim de kısa ömürlüymüş gibi hissettiriyordu. Sinbo da ona keza. Sonra gördüm ki bizim elektronikçi arkadaşın önerdiği Veito satılıyor. Mediamarkt’ta çalışan arkadaş yardımcı oldu.

Veito’nun bu modeli karbon olduğu için (belki tüm modelleri karbondur) baş ağrısı yapmıyor, ortamı kurutmuyor. Şu an bunu test etmiş bulunuyorum. 3 saat kadar çalıştırdım baş ağrım yok. Eski ısıtıcım buharlı olmasına rağmen ortamı kurutuyordu ve ufaktan baş ağrıtıyordu.

Veito CH1800 XE Teknik Özellikleri

Görsel Mediamarkt sitesinden alınmıştır.

Veito ısıtıcıyı birinci kademede 1 metre ötenize koyup gayet iyi ısınabilirsiniz. Arkasındaki vidalı kızak sayesinde oturma pozisyonunuza göre aşağı yukarı kaldırabiliyorsunuz. Bacak kadar boyuyla iyi iş çıkarıyorsun Veito! Aferin! Kafayı kırıp klima taktırmazsam ölene kadar benimlesin Veito.


Like it? Share with your friends!

3 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.