Yağmuru çamuru bahane edip stres yapıyorum


Yılbaşı günü öğlen 13:00 gibi motor eğitimine gireceğim. Gök delinse yine de bu eğitimler yapılıyormuş. Ulan ben motor kullanmayı adam akıllı bilmiyorum ki kaymadan düşmeden motoru nasıl zapt edeceğim? Sürücü kursu geçen mesaj attı. Eğitim okulu değişmiş, sınav güzergahı değişmiş. Tam da güzergaha gidip bakacaktım trafik nasıl diye…

Yeni eğitim okulu diğerinden üç km kadar daha yakın bana. Yürüyerek bile gidebilirim ki yağmur yağarsa mecbur taksiyle gideceğim.

Eveli gün armut üzerinden hocayla iletişime geçtim. Şehir büyüklüğündeki Akdeniz Üniversitesi’nde ders verdi. Şehirlerarası yola çıkmış gibiydi yol bitmedi bir türlü. Az çok trick’ler kaptım. Motorda dengede durabiliyorum, fren debriyaj ayarlayabiliyorum ama gel gör ki dur kalk yaparken tökezliyorum. Yani zor bir şey değil ki geri zekalı neyi yapamıyorsun!!? Tabi bunu sık sık pratik yaparak çözebilirim ancak. 10 gün kaldı sınava. İki gün toplamda 6 saat kadar eğitim verecek kurs. Hem orada verilen motoru gördüm Asya 125’lik motor. CBF 150 kadar teferruatlı değildir diye düşünüyorum. CBF 150 sürdüm eğitimde. Motor kilo olarak ağır ama gidiş olarak gayet rahattı. Dur kalk yapmaya alışırsam daha rahat süreceğim.

Çok stres yapıyorum ve iki gündür uyuyamıyorum doğru düzgün. Bu soğukta sabah terli kalkıyorum artık rüyamda ne görüyorsam. Spora gidiyordum ne güzel onu da bıraktım şimdilik. Şu sınavı atlatırsam düzenli hayatıma devam ederim. Sporumu yaparım kötü alışkanlıkları kenara bırakırım uzun bir süre. Sınavdan kalırsam da kendime kolaylıklar diliyorum. İpin ucu kaçar biraz. Depresyona bile sokar bu beni. Neyse kötü düşünüp olayları kötü şekilde sonuçlandırmayalım.

Sınavda yağmur yağarsa ve ben motoru kaydırıp düşürürsem ne olur acaba? Sonuçta benim hatam değil bu. Viraj alırken falan kesin düşerim ben. Viraja da dik girmem herhalde oluru neyse öyle devam ederim. Moto zaten küçük olacak zapt etmesi rahat olur diye düşünüyorum.

Günlerdir kafamdaki tek şey bu. Sınavı geçersem büyük bir yük kalkacak omuzlarımdan, ruhumdan. Araba ehliyeti sınavına giren iki arkadaş bugün ehliyetlerini aldılar. Yani harçları yatırdılar. 1 haftaya evlerine gelecekmiş ehliyetler. Mis gibi ya! Nasıl da atmışlardır streslerini. Darısı başıma.

Kapak fotosu ilerleyen zamanlarda alabileceğim motorlar listesinde olan Benelli 125S. Bir ara değinirim. Lütfen şans dileyin bana.


Like it? Share with your friends!

2 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

    1. Henüz almadım Gökhan hocam keşke alabilseydim 🙂 Motor şu an fiyat performans ama Benelli marka motosikletler TR’de tutulmuyor.