Yamaha MT 125 sahibi olmama çok az kaldı


Yamaha mt 125 motor
Yamaha mt 125 motor

Evet bayağı bir az kaldı. Neredeyse iki sene sonra ikinci el MT 125 motosikletim olacak. Şu an bulunduğum memlekette en iyi ikinci eli kırk bin TL. Pahalı dimi? İki sene sonra muhtemelen bu motorların temizi kalmayacak ama umarım sağlam bir tane bulurum. Çok canım çekti bu motoru. Duruşu çok karizma ve özellikleri bence yeterli. Kim bilir? Belki de biri beni bu motordan caydıracaktır. Ehliyetten sonra kıyıya para atabilirsem bu motoru 2022 sonuna doğru anca alabiliyorum. Çok sağlam para biriktirmem lazım ama bu devirde zor görünüyor.

Neden motor alıyorum? Bıktım çünkü anlıyor musun? İşe git gel kullanmalık bir tane var şimdi. Katlanır. Pandemi başladığında almıştım. Bir tane daha vardı sattım onu geçenlerde. 400 Euro’ya sattım. Para durdukça değerlenir mi ya? İyi oldu çünkü ehliyet kursu ücretini verdim ve önümüzdeki haftalarda karşıma çıkacak olan sınav ücreti, direksiyon ücreti ve Devlet Bey’e ödeyeceğim harç için lazım olacak.

Geçen aylarda armut.com üzerinden motosikletçi birinden randevu aldım. CBF 150 motor ile biraz talim yaptım. Bisiklet kullandığımdan dolayı bir tavşan gibi dikkatliyim. Sağa sola bakıyorum lakin manuel motorları sürmeyi öğrenmeden önce mümkün oldukça pratik yapmak gerekiyor.

1-1.30 saat kadar slolom, dur kalk vs çalıştık. Arkadaş çevremde motosikletli çok yok. Bulduklarımla idare edeceğim artık. Pratik yapa yapa direksiyon sınavına kadar olgunlaşırım ki ben motorlu araçlara karşı manyak bir fobiye sahibim. Panik olmazsam ben bu motoru sürerim arkadaş!

Yukarında “bıktım” dediğim yeri az daha açayım. Tamam bisiklet güzel, sağlam spor yaptırıyor, vucudu çalıştırıyor ama gel gör ki uzun yola gitmek tam bir işkence oluyor. En son Antalya-Kaş yapayım dedim, son 40 kilometrede pertim çıktı. Kuzen almıştı arabayla. İşte ben böyle rezillikleri bir kenara atıp artık motorla şehir dışına çıkmayı düşünüyorum. Şehir içi bisikletçiliğini bırakalı iki sene oluyor neredeyse. Öncesinde dağ dağ gezerdik. Lanet pandemi girince tüm hevesim bir yerlerime kaçtı.

Bu motosikleti alana kadar daha birçok modeli araştırmaya devam ederim. Aklımda birkaç model daha var. MT 125’i bulamazsam Bajaj bakacağım muhtemelen.


Like it? Share with your friends!

2 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Motor işi beni hep biraz geriyor. Bir yandan özgür ruhların atıymışçasına gözlerimi kamaştırıyor bir yandan tehlikeli bu iş cümlesi zihnimde yankılanıyor.
    Şey, unutmadan;

    Alırsan bi tur versene 🙂

    1. Korka korka gideceğim eğitimlere. Bisikleti de düşe düşe öğrendim motoru da düşe düşe öğrenirim 😀 Direksiyondan geçersem ileri sürüş eğitimiyle kullanımını tam olarak öğrenirim. Daha kolay şehir değiştiririm. Belki oraya gelir sizin köpüşü mıncırır dönerim 😀
      O zaman bir tur veririm