Yeniden başlıyorum, sence yüzüm gülür mü?


GimpWorkshop/Pixabay

Umarım güler. Gerçi en fazla üç yıl veriyorum buraya da. Eğer ticari kaygıyı köşeye bırakırsam güzel bir blog daha yeşertirim ben. İnanıyorum buna. İçerik olarak eski blog gibi olacaktır muhtemelen.

Eski blogta neler vardı? Her şey vardı anasını satiim. Adam akıllı yürütememiştim. Kitaplar, müzik, kişisel böğürmeler, ufak tefek teknoloji haberleri gibi yazılar yazabilirim. Aslında aklımda ürün incelemeleri var. Kullandığım ya da merak ettiğim ürünleri inceleyebilirim. Bu güzel olur diye düşünüyorum. Sen ne düşünüyorsun canısı? Var mı bir önerin bu bomboş blog için?

Elimde seksen tane bilim ve fantastik konular üzerine kitap var. Bunların hepsini okuyup özetini çıkarmam şu evrende mümkün görünmüyor. Bu yüzden sadece tanıtımını yaparım ve okuyup beğendiklerimi özetini geçerim.

Eskiden yazdığım blogta Z Raporu bölümü vardı. Canla başla on üç hafta yazabilmiştim. Belki buraya da yazarım bu raporları. Bu demek oluyor ki, en kötü ihtimal haftada iki yazı girişi yapabileceğim. İlham perilerinin üşengeçliğimi yenmesi gerekir bu durumda. Yener sanki. Gerçi şimdi blog yeni ya? Gazlar giderim bir süre. Sonrası sönen bir balon gibi aylara bölerim yazıları. Umarım bunu yapmam buraya.

Bir önceki blog adını yazmayacağım ama beni kuzgun diye bilirler bu alemde. Dört kişi falan onlar da. Bak şimdi yazarken aklıma geldi. Bloglar arası haşır neşirliği arttırmak için her hafta okuduğum bir bloğu burada tanıtabilirim. Evet yaparım bunu.

Blog için önerileriniz varsa yukarıdaki Kıraathane sayfasından bildirin lütfen. Ayrıca bu sayfa genel topic alanıdır. Her şeyi sorabilirsiniz. Sohbet muhabbet için kullanılacaktır.

Sağlıcakla kalın.


Like it? Share with your friends!

13 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. Yeni blogun hayırlı olsun. Umarım bu uzun süreli olur. Yeniden başlamak eski bir hobimdi ama bıraktım. İyi de oldu. Sana da tavsiye ederi 🙂

 2. Bugün dağların dumanı aralandı, hoş geldin.

  Hafız, bunu kapatmak yerine domain ve hostunu ödeyerek sonsuza kadar açık tutmayı dener misin bi? Açıp kapatmak hoş mu sence? Ayıp be kardeşim.

  Bu blogu da kapatırsan seni Karga’nın gagasına havale ediyorum. 🐦

 3. Kardo hoş geldin.

  Yazı sayısına hiç takılma. Gerekirse az olsun, öz olsun.

  Sürekli yazı yayımlamak için hiç yorma kendini. İçinden geldikçe karala bir şeyler, biz takipteyiz.

 4. Şafakcım bütün kişisel bloglarına girdim çıktım.
  Gerçekten aslında kendine has tarzınla güzel bir bloggersın. Bence üşengeçliğini yenmeye çalış ve devam ettir.
  Seni takip etmek ve yazılarını okumak gerçekten keyifli benim için.

  Hakkında hayırlısı olsun diyorum. 😀