Blogging

Zeynep Bastık ve linç üzerine

Zeynep Bastık’ın cover şarkılarını dinlemeyen yoktur diye tahmin ediyorum. Kitlesinin de oldukça fazla olduğunu düşünüyorum. Kişiliği nasıldır bilmiyorum fakat bir dinleyici olarak söylediği şarkıların iyi hissettirdiğini söylemeliyim. Müzik editörü, şan hocası değilim hatalarını bulamam. Sesini güzel buluyorum. Tam bar performans sanatçısı diyebilirim. Ayrıca akustik söyledikleri on numara.

İyi çıkış yaptığını kabul etmeliyiz. İlk söylediği şarkı 2020 ocak ayında çıkmış. Uslanmıyor bu şarkısının adı. Mesela ben bu şarkının o yıllarda çıktığını bilmiyordum. Yeni yeni dinlemeye başladım. Huzurlu bir ses. Birçok çarkı söylemiş wiki‘sine bakabilirsiniz.

Son zamanlarda insta’da falan çıkmıştır karşınıza. Ara isimli cover çokça dinleniyor. Orijinalini Nej diye biri söylüyormuş. Türk versiyonu bana göre daha iyi olmuş. Sanki biraz daha profesyonel bir çalışma gibi. Klibi de onlarca çalışanın elinden geçmiş. Güzel yani.

Zeynep Bastık

Linç ederek elinize ne geçiyor acaba? Tutulan şarkılara cover yapıyor diye linç ediliyor kız. Bu linçleri kafaya takıyor mudur bilmiyorum ama amatör ligin en popüler futbolcusu gibi gıdım gıdım yükseliyor. Konser performanslarını izledim bu yazıyı yazarken. İzleyenleri eğlendirdiği kesin. Şarkıları da popüler coverlar olunca ortam şenleniyor tabii ki.

Yani ne gerek var? Çekemeyen tayfa Zeynep’in şarkı söylemesini mi linçliyor yoksa kişiliğini mi? Güzel de kız he. Adımlarını doğru attığına eminim. Neyi yapıp yapamayacağının analizini iyi yapıyor kanımca. Koca bir stadyum dolusu insanı kopartacağı günler gelecektir.

Geçen haftalarda arkadaşlarla sahile inmiştik. Zeynep Bastık şarkılarını söyleyen bir kız vardı. Sesi de benziyordu. Arkadaşa sorduğumda Zeynep Bastık gelmiş demişti. İnternette böyle bir bilgi bulamadım. O sen isen şarkılarından iki lokma nasiplendik. Eyv.

Murat Dalkılıç’ın vokaliymiş. Almış başını yürümüş. Geçen ay boşanmış. Evli olduğunu bile bilmiyordum. Birçok sanatçıya kök söktüren bir sesi var. Stüdyo performanslarıyla akustik performansları arasında fark göremedim. İkisi de aynı geliyor bana. Siz ne diyorsunuz? Linç edilmesi ya da beğenilmemesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

1 yorum

Yorum bırak